VYHLEDÁVÁNÍ
Právě se nacházíte :

Formule 1 - Velká cena Bahrajnu
Ze světa sportu | 28.04.2009 23:40:43 | redakce | zobrazeno : 3919x | komentáře : 0

Tuto neděli se jel další závod F1, tentokrát v Bahrajnu. Pro tento závod byla typická velká vedra, která znepříjemňovala jezdcům celý víkend.

Již při pátečním tréninku a sobotní kvalifikaci šlo o to, který team se nejlépe vypořádá s vedrem. Na jedničku to zvládli jezdci Toyoty, kteří obsadili první dvě příčky.

Start proběhl bez vážného karambolu. Po startu se dostal do čela závodu Timo Glock. Za ním na druhém místě Jarno Trulli. K drobné kolizi došlo mezi Massou a Räikönenem. Drobné oděrky utrpěl Kubica, Nakadžima a Heidfeld. Glock vedl až do jedenáctého kola, kdy musel zajet do boxů. Vrátil se na 9. místě a ztratil tím vedení v závodě. O kolo později musel zajet do boxů také Trulli, druhý jezdec Toyoty. Ten se dokázal vrátit na šestém místě. V tu chvíli se dostal do vedení Button. Ten zajel do boxů v 15. kole a vrátil se na třetím místě. Button se dostal do vedení v polovině závodu, následoval ho Trulli a Vettel. Po druhé zastávce Buttona v boxech se dostal do vedení Vettel a tuto pozici si udržel až do 40. kola, kdy musel zajet do boxů.

Velkou cenu Bahrajnu vyhrál Button, který si tak připsal dalších 10 bodů, druhý dojel Vettel a třetí Trulli. Díky Räikönenovi, který dojel šestý, získalo Ferrari letos své první body.