VYHLEDÁVÁNÍ
Právě se nacházíte :

Kristína Kudynová-Michalčíková
Rozhovory | 11.11.2007 17:39:21 | redakce | zobrazeno : 8776x | komentáře : 1

Rozhovor s krásnou bodyfitnesskou, Kristinou Kudynovou (Michalčíkovou), která nás letos reprezentovala na Mistrovství Evropy v Čačaku....

Narodila se 1. března 1978 v Ostravě. Jako malá dělala gymnastiku, aikido, atletiku a volejbal. Volejbal dělala 11 let a hrála jej i za reprezentaci. Bohužel ji zranění donutilo s volejbalem přestat, ale díky tomu se dostala k bodyfitness. Tvrdí, že se nebojí žádného sportu ;)


Kromě posilování tráví svůj volný čas bruslením, squashem, jízdou na kole, výlety do přírody a hlavně jej tráví se svým manželem Honzíkem :)

Než se dostala k trénování, vystřídala spoustu zaměstnání, takže má mnoho zkušeností v mnoha oborech. Nyní pracuje jako osobní trenérka a tvrdí, že ji hrozně baví předávat zkušenosti a rady druhým, především ve stravování a ve cvičení.

Výška: 176 cm
Váha: 62,5 kg (soutěž)
68,5 (normal)
Míry: 102-67-97
Vlasy: černé
Oči: hnědé

Účast na soutěžích

2007

Mistrovství Evropy (Čačak, Srbsko)5. místo
Mistrovství ČR2. místo
Mistrovství Čech2. místo

2006

Mistrovství ČR4. místo
Mistrovství Moravy3. místo
GP Pepa Opava12. místo

2005

ATP Sport Life GP5. místo
Eskap Čelákovice5. místo
Nutrend GP14. místo

V kolika letech jsi začala s posilováním?

Od 5. třídy základní školy jsem se věnovala volejbalu, u kterého jsem zůstala až do svých 17 let. Po zranění jsem tento sport musela opustit. Protože jsem odmalička sportovec, nemohla bych sedět doma. Šla jsem tedy do nejbližšího fitcentra. Dva měsíce jsem byla bezradná mezi stroji a poté usoudila, že budu potřebovat profesionální pomoc. Oslovila jsem tedy jednoho z osobních trenérů Martina Buřila, který mě naučil všechny základy a mohla jsem tedy začít sama.


Kdy jsi začala uvažovat o tom, že se tomu začneš závodně věnovat?
Jestli si to dobře pamatuji, tak to bylo v roce 2005. Tehdy jsem se vrátila z ciziny, kde jsem nějakou dobu žila. Šla jsem si zacvičit do fitcentra, kde jsem před odjezdem trávila veškerý volný čas a potkala se tam s kamarády Janem Kubíkem a Martinem Drábem. Po krátkém rozhovoru se mě zeptali jestli nechci zkusit závodit, že mám docela dobrou formu. Začala jsem se jim smát…měli totiž na mysli pohárovou soutěž (Grand Prix Nutrend), která se konala za 14 dní. Nakonec jsem na to přistoupila.

Kam by ses chtěla v bodyfitness dostat?

Mám doma malinkou sbírku ocenění a chtěla bych jí doplnit o ty nejcennější kovy. V mé sbírce je: bronz z Mistr.Moravy…..stříbro z Mistr.Čech….stříbro z Mistr. ČR a 5. místo z Mistr.Evropy…….ještě mi chybí zlatá medaile. Vím, je to hodně těžký cíl, ale bez těch se nedá a nemá cenu závodit. Takže se budu snažit o dosáhnutí zlata, jak na soutěžích v ČR, tak ve světě. Bude to stát hodně dřiny a odříkání.


Cvičíš sama, nebo ti v tréninku někdo pomáhá?
Od začátku soutěžní kariéry cvičím jedině s trenérem. Dosahuji tak lepších výkonů při tréninku, mám více disciplíny. Jako první to byl Miroslav Heřík, který si musel vyslechnout spoustu nehezkých připomínek /hlavně v dietě/ :o) díky Mirku :o) Dále to byl Martin Dráb a na republikových závodech také Jan Kubík (oba mistři Evropy v kulturistice r.2006) Díky kluci. Po zkušenostech s pohárovými soutěžemi, kde jsem byla nespokojena s rozhodováním rozhodčích (úděl nováčka) jsem na tenhle sport, ale jen co se soutěží týče, zanevřela. Ještě jsem to zkusila na jaře na Mistr. Moravy, kde jsem se umístila na 3.místě a posléze Mistr. ČR, kde na mě zbyla 4.příčka. Po této zkušenosti má soutěžní kariéra prozatímně skončila. Po necelém roce, se mi ale zastesklo a chtěla to zkusit znovu. Začala jsem objemovou fázi s pomocí mých kamarádů Jiřího Heřmana a jeho dlouholeté přítelkyně Pavlínky. Díky :o) V této době jsem se seznámila s mým teď už manželem Janem Kudynem, který zcela změnil celou mou přípravu a hlavně mé tělo. Musím říci, že s takovým přístupem jsem se setkala poprvé. Velice těžké tréninky, nutil mě hodně jíst a pak mi zase hodně jídla vzal. Byl tvrdý, ale mě to maximálně vyhovovalo. Jsem člověk, který když si něco umane tak jde přes mrtvoly. A já chtěla vyhrát!


Jak dlouho před soutěží začíná tvá příprava?
Co se přípravy týče, asi bude nejlepší popsat tu poslední, je nejčerstvější . Objemová fáze začala někdy v půli července a končila posledním dnem v roce. Od nového roku pak nastalo období diety, které u mne trvalo až do prvního víkendu v květnu, kdy začaly závody. A ještě mezi závody samozřejmě pokračovala měsíční dieta.

Jak vypadá tvůj denní režim, když se připravuješ na soutěž?
Denní režim? No určitě to nemám nalajnováno, ale tak trochu v tom nějaký systém je. Ráno začíná snídaní, pak by každé další jídlo mělo následovat co dvě hodiny. V objemové části je jídelníček hodně bohatý na bílkoviny a sacharidy. Důležité je jíst co nejčastěji. Někdy se mi povedlo i 12x za den.To mělo za následek nárůst váhy o 17 kg k poslednímu dni objemové fáze . V dietním období, což pro mě znamenaly 4 měsíce je jídelníček ochuzen o veškeré tuky a se sacharidy se to každý den mění. Hlavně převažují bílkoviny, aby se udržela svalová hmota, ale tuk musí mizet. U mě to znamenalo 15kg. Takže se nám podařilo přidat na mé tělo 2kg svalů (průměrně nabere člověk 3kg za rok). V tréninku to pak vypadá tak, že objemová část se skládá z tréninku 2x denně pro všechny svalové partie zvlášť, aby tělo stihlo regenerovat. Bez regenerace pak těžko můžete čekat nárůst svalové hmoty. Hlavně se zaměřujeme na těžké váhy s menším opakováním v sérii. V dietě je jediný rozdíl v tom, že k těžkým sériím přidáme poslední sérii tzv.vypalovací (nižší váhy a počet opakování do mrtva) a nakonec aerobní trénink na podporu spalování tuků.

Jak vypadá tvůj jídelníček?
Jídelníček :o) je hodně jednotvárný co se potravin týče. Rýže, kuřecí maso, hovězí maso, ryby, rýžové chleby, tvaroh, proteinové koktejly, vajíčka (já se snažím i v objemové fázi dávat co nejméně tuku, aby ta dieta nebyla tak drastická). V objemu to jsou velké porce a hlavně hodně často. Na začátku jsem měla problémy to vůbec sníst. V dietě je to úplně stejné, jen vynechám tuky, mléčné výrobky a hodně měním denní příděl sacharidů.

Jaký je rozdíl mezi tréninkem při přípravě na soutěž a tréninkem mimo ni?
Formu tréninku jsem už popsala v předešlém bodě. Rozdíl mezi přípravou na soutěž a zbytkem roku mám takový, že v přípravě cvičím každý den 2x denně a mimo přípravu 3x týdně a rozdělím si to na horní a dolní část těla, s tím že po soutěži jsem teď měla 2 měsíce úplnou pauzu od cvičení. Už z toho důvodu, že tělo je po velké fyzické i psychické zátěži. A taky plánujeme s manželem miminko :o)

Kromě budování vlastní postavy také pomáháš ostatním jako jejich osobní trenérka, co tě baví více a proč?
Na tuhle otázku odpovím neutrálně: baví mě obojí. Ráda předám své zkušenosti jiným a tím jim pomohu, aby si uskutečnili svůj sen o pěkném těle. Mohu říci, že lidem nenapíšu dietu a tréninkový plán jen tak. Vše jsou věci, které mám vyzkoušené sama na sobě, a můžu se zaručit, že fungují. Co se tvarování své vlastní postavy týče, baví mě vidět jak se tělo dokáže změnit :o) a hlavně jsem na sebe tvrdá a mám dobrý pocit z bolesti po tréninku. Je to pocit uspokojení, že jsem to neodbyla a udělala zase kus práce . Pro mě je to příjemná bolest.


Jsi jako trenérka hodně tvrdá?
J
Na tuhle otázku by ses měla zeptat některé z mých klientek, :o) ale sama za sebe můžu říci, že na začátku jsem hodná. Musím nejprve přijít na to jak je klientka odolná a co si můžu nebo nemůžu dovolit. Speciálně trénink nohou mé klientky moc rády nemají. :o)))

Květen byl pro tebe celkem hektický – mistrovství Čech, ČR a Evropy a ještě k tomu svatba, jak jsi to všechno zvládla?
To máš úplnou pravdu. Na měsíc květen jsem se moc těšila už kvůli svatbě s Honzíkem. Také už jsem si přála to mít za sebou. První závody byly 6.5.2007 Mistr.Čech kde jsem se umístila na 2. místě, další víkend to bylo 13.5.2007 Mistr. ČR, také jsem obsadila 2. místo. Na Mistr. ČR se konala také nominace na Mistr.Evropy. To byl můj nejvyšší cíl v tomto roce: nominovat se a také se mi to podařilo. Mezi dalšími závody jsme měli krásnou svatbu 18.5.2007 a o týden později jsem už byla na cestě do Srbska bojovat na Mistr. Evropy. Zvládla jsem to ¨myslím¨ v pohodě. Sice výkyvy nálad byly trochu znát, ale to víš, bez sacharidů je člověk rychle vznětlivý a podrážděný.

Co říká tvůj manžel na to, že má doma bodyfitnessku?
Manžel byl spokojený s formou. Jen by to chtělo trochu dotáhnou na určitých místech, ale to určitě zvládneme v přípravě na další závody. Je moji největší oporou. Máme výhodu, že to je zároveň můj trenér. Sám se účastnil mnoha závodů, mezi které patří i účast na Mistr.Světa, kde sice obsadil 4. příčku, ale po diskvalifikaci prvních tří závodníků se posunul na příčku nejvyšší. Takže můžu říct, že můj manžel je mistrem světa juniorů v kategorii kulturistka nad 90kg. Vzhledem k tomu, že se také pohybuje ve světě kulturistiky, chápe mé změny nálad, jelikož ví jak taková dieta vypadá. Existovaly však chvíle, kdy musel skousnout moje výkyvy nálad. Upřímně řečeno, mrzelo to pak i mě. Omlouvám se Ti lásko :o)

Jaký na to mají názor tvoji rodiče?
Maminka z toho byla zprvu nešťastná. Hlavně když viděla jak se měním z usměvavé holčičky na hubenou, unavenou a bez nálady. Trápilo ji to. Okolí to moc nechápe, nevědí co taková dieta dokáže s člověkem udělat. Taky snesla na svou adresu pár škaredých připomínek, ale na to jsem maminku předem upozornila, aby si to v tom období moc nebrala, že to určitě tak nebudu myslet. Zvládla to na výbornou. Můj nevlastní otec to moc nevnímal, ale jak jsem později zjistila docela si všímal…a sám řekl, že by takovou dřinu nepodstoupil a už vůbec ne tu dietu. Musím se zmínit i o mamince od manžela. Moc mi pomáhala v dietě, i v psychické podpoře. Děkuji všem kolem mě.

Na ME jsi se umístila na 5. místě, což je podle mě docela úspěch. Jak to bereš ty a jaká tam byla konkurence?
Pro mě byl úspěch už to, že jsem se nominovala. Konkurence byla veliká, nepočítala jsem, že se dostanu do finále (i když jsem si to moc přála), ale podařilo se a z finálové šestice jsem si odnesla krásný velký pohár s 5. místem. Beru to tak, že vím když vylepším některé partie, tak budu moci v budoucnu konkurovat holkám, které byly na medailových místech. Možná si řekneš, že si dost věřím. V tomhle sportu musíš, jinak nemáš na podiu šanci. A hlavně, jsem dost blázen na to abych to dokázala :o). S tak kvalitním trenérem jako je můj manžel, to zvládneme.

Chystáš se v nejbližší době na nějakou soutěž?
Momentálně se chystám na mateřství, teda pokud budeme patřit mezi ty šťastlivce, kterým to půjde…. proto taky taková pauza od cvičení. Další závody mám v plánu po miminku. Taky záleží jestli se mi bude ještě chtít se tak trápit. Je to dost náročné samo o sobě a s miminkem to bude ještě těžší. No nechám se překvapit.

Co bys doporučila našim čtenářkám, které se tomu chtějí začít věnovat?
Nejdříve bych jim doporučila, aby si napsaly pro a proti a pořádně si to promyslely jestli opravdu chtějí tohle všechno podstoupit. Je to velká (a tím myslím upřímně velká) dřina a hodně odříkání. Dochází ke změnám nálad a pokud mají partnera, který tomuto sportu moc neholduje, bude problém. Věřte tomu! Je spousta slečen, které by chtěli soutěžit a mají k tomu kvalitní genetický základ, ale většinou to ztroskotá na slabé vůli. Nechci vás od toho odrazovat, to určitě ne, jen vám chci nastínit po pravdě co tomu všemu předchází. Přeji si, aby jste zapřemýšlely zda-li máte natolik silnou vůli, aby nenastala situace, že obětujete spoustu času, námahy a třeba v nejhorším případě i partnera, a pak v období diety všechno krachne na slabé vůli. Ráda uvidím mezi námi závodnicemi nové tváře. Ráda poradím a budu držet palce, aby to dotáhly k velkým úspěchům.

Já ti děkuji za velmi vyčerpávající rozhovor a v budoucnu přeji hodně úspěchů nejen v profesním, ale i v osobním životě a hlavně vám moc přeji, ať to vyjde s tím miminkem ;) Děkuji. A doufám, že tímto rozhovorem pomůžu alespoň trochu všem slečnám, které se rozhodují zda-li závodit či ne.


Kontakt

tel: 777 335 665
e-mail: k.kudynova@centrum.cz

Foto
soukromý archiv K.Kudynové

Kristína Kudynová - Michalčíková
Kristína Kudynová 01Kristína Kudynová 02Kristína Kudynová 03Kristína Kudynová 04Kristína Kudynová 05Kristína Kudynová 06
Kristina Kudynová - příprava
1 týden před soutěží2 týdny před soutěží3 týdny před soutěží
Kristína Kudynová - soutěže
Mistrovství Čech 2007Mistrovství ČR 2007Mistrovství Evropy 2007
Komentáře k článku
Nick :
Nadpis :
Text :
Pět plus pět je :
Výsledek napište slovy!
27.12.2007 20:33:54 » KRISTINKA » ana a aja (xxx.117.217.226)
Kristinko moc ti fandime ANETKA K. A ANDREA. K.
Nejnovější fotografie
mt_008
Galerie : Bojové sporty
Vloženo : 28.11.2010
Heroes Gate_25
Galerie : Heroes Gate
Vloženo : 01.06.2010
Olympic Star - Lindsey Vonn
Galerie : Sexy models
Vloženo : 23.02.2010
Megan Fox 06
Galerie : Sexy models
Vloženo : 23.06.2009
Hidetada Yamagishi 03
Galerie : Kulturisti
Vloženo : 03.05.2009
Heather Mae French 03
Galerie : Fitness & Figure
Vloženo : 03.05.2009

Valid HTML 4.01 Transitional

TOPlist

optimalizace PageRank.cz

Massbuilder.eu ©2007, ISSN 1803-0483, Podmínky serveru
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu redakce zakázáno.