VYHLEDÁVÁNÍ
Právě se nacházíte :

Fitness trénink jezdců Formule 1
Formule 1 | 24.03.2008 13:47:49 | redakce | zobrazeno : 7217x | komentáře : 0

Tento víkend se konal již druhý závod Mistrovství světa F1 2008. Zajímá Vás jak závodníci F1 trénují, jak si sestavují jídelníček, jaké jsou kladeny nároky na jejich fyzičku,... Vše se dozvíte v tomto článku...

FerrariNa řidiče F1 jsou kladeny velmi vysoké požadavky. Jejich těla musí být speciálně přizpůsobena na náročné podmínky tohoto druhu automobilových závodů.

Řidiči, kteří vstoupí do F1 musí podstoupit řadu povinných zkoušek, ve kterých se testují fyzické nároky na sport – žádná jiná série závodů na světě nevyžaduje takovou odolnost a vytrvalost. Řidič musí být schopný zvládnout ohromné výkony aut F1, která dosahují síly až 3.5g při projíždění zatáčkou. Řidiči musí být velmi silní, aby byli schopni vydržet celý průběh závodu. Díky extrémní teplotě v cockpitu F1, která vzniká speciálně v nejteplejších kolech, mohou řidiči vypotit během závodu až 3 kg hmotnosti.

Jejich fyzická vytrvalost je způsobena intenzivním cardio-vaskulárním tréninkem,Kimi Raikkonen většinou je to běh nebo plavání, ale někteří řidiči dávají přednost cyklistice nebo kolečkovým bruslím. Protože nemohou být nezvyklé zátěže krčních a prsních svalů nahrazeny běžným vybavením v posilovně, užívají mnozí řidiči speciálně zkonstruované stroje, které jim umožňují vyvinout svaly, které budou potřebovat ke zdolání tlaku v zatáčkách na závodní dráze. Silné krční svaly jsou zvláště důležité, protože musí unést řidičovu hlavu a helmu během tohoto intenzivního zatížení. Silné svaly paží jsou také nezbytné ke kontrole nad autem během delších závodů.

Co se týče složení výživy, tak jej většina řidičů F1 kontroluje ve stejných směrech jako atleti – opatrně nastavují hodnotu množství sacharidů a bílkovin, které tráví. Během závodních víkendů pravděpodobně uvidíte většinu závodníků konzumovat těstoviny nebo další jídla bohatá na sacharidy, která jim dodají všechnu potřebnou energii pro závod. Je také velmi důležité, aby řidiči vypili před závodem velké množství vody, i když nemají žízeň. Opomenutí toho by mohlo způsobit dehydrataci způsobenou pocením.

V dalším článku se dozvíte něco více o jídelníčcích a tréninku závodníků F1.

Zdroj:
www.formula1.com
Foto:
www.mclaren.com
www.ferrari48.com

 

Komentáře k článku
Nick :
Nadpis :
Text :
Pět plus pět je :
Výsledek napište slovy!
Nejnovější fotografie
mt_008
Galerie : Bojové sporty
Vloženo : 28.11.2010
Heroes Gate_25
Galerie : Heroes Gate
Vloženo : 01.06.2010
Olympic Star - Lindsey Vonn
Galerie : Sexy models
Vloženo : 23.02.2010
Megan Fox 06
Galerie : Sexy models
Vloženo : 23.06.2009
Hidetada Yamagishi 03
Galerie : Kulturisti
Vloženo : 03.05.2009
Heather Mae French 03
Galerie : Fitness & Figure
Vloženo : 03.05.2009

Valid HTML 4.01 Transitional

TOPlist

optimalizace PageRank.cz

Massbuilder.eu ©2007, ISSN 1803-0483, Podmínky serveru
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu redakce zakázáno.