VYHLEDÁVÁNÍ
Právě se nacházíte :

Rok poté
Vaše rubrika | 23.09.2008 23:02:20 | redakce | zobrazeno : 4875x | komentáře : 0

Kvůli velkému úspěchu článku "Moje cesta k vítězství" jsme požádali naši čtenářku Evu o pokračování...

Milé čtenářky,

byla jsem požádána redakcí, zda bych nezhodnotila  uplynulý rok od mých prvních pokusů začít cvičit a shodit pár kil. Musím pravdivě konstatovat, že to byl docela příjemný rok, plný změn a různých nálad.
Cvičení bylo a je nadále náročné.
Po trénincích jsem bývala vyčerpaná, únavou jsem ze sebe nemohla sundat ani triko. Často jsem několik minut ležívala v šatně na lavičce, než jsem se vzpamatovala a mohla do sprchy. U mladších ročníků jsem tím zřejmě vyvolávala úsměv na rtech. Ale věřte mi, bylo mi to úplně jedno. Věděla jsem co chci a také jsem to dokázala.
Teď zvládnu odcvičit hodinu ve slušném tempu, do šatny odcházím v pohodě, uvolněná a s dobrou náladou. Mám radost z toho, že jsem vydržela a nevzdala to. Mám radost ze své postavy, i když stále je co zlepšovatJ. Za rok jsem si zvykla na zátěž a teď se na ní  dokonce těším! Lehké cvičení mi přestalo bavit a o to větší motivaci mám, když mohu překonat další výzvu, kterou přede mě můj trenér postaví.
Kámen úrazu je  jídelníček a jeho dodržování.  Ze začátku šlo vše samo a bez problémů. V okamžiku, kdy mi přešla eufórie ze shozených kil a váha se ustálila, přestala jsem být znovu  opatrná. Začala jsem si častěji užívat dobré jídlo. Dodnes si nic neodepřu a vezmu si vše, na co mám chuť. Trenér se na mě sice zlobí a vyžaduje po mně dodržování zdravého jídelníčku (tímto se mu omlouvám), ale já jsem takhle spokojená. Cvičím, abych si mohla dopřát to, na co mám právě chuť. Snažím se být ale ukázněná  a pokud možno nevynechat cvičení! Nejím nic tučného a nezdravého, nestojím o knedlíky a bůček, ale ráda si zahřeším a dám si dobré víno, k němu dobrý sýr, sušenou šunku, olivy, bílé pečivo…čokoládu. Té neodolám nikdy.
Mám ráda život se vším, co k němu patří. Tedy i s dobrým jídlem.  Nechci si ho odepírat jen proto, že módní trend hlásá být ultra štíhlá. Nechci každý měsíc odevzdávat tak vysokou cenu a odepírat si vše, co mám ráda . Chci si užívat všeho, co mi život nabízí a přitom být spokojená. Vždyť pouze o dietách život není. Důležité je, abychom se ve svém těle cítily dobře a spokojeně. Myslím si, že v životě by mělo být vše v rovnováze. Příjem by se měl vyrovnat výdeji, za dřinu by měla přijít odměna. A tak se  toho snažím držet. Nestydím se o tom mluvit a přiznat, že i já mám chyby a ne vždy mám náladu žít a jíst podle pravidel.
Takže shrnuli uplynulý rok, naučila jsem se překonat lenost, ráno vstát a bez ohledu na náladu jít cvičit. Překonala jsem odpor ke sportu a posilnila si pevnou vůli. Dokázala jsem zhubnout a postavu si udržet i přesto, že si občas dopřeji něco dobrého. Zvýšila jsem si sebevědomí a lépe odolávám stresu a únavě. Získala jsem fyzičku, kterou jsem nikdy neměla a přemluvila pár přítelkyň, ať to zkusí také. Cvičení se tak stalo přirozenou součástí mých dnů.
Nikdy jsem během roku nezalitovala, že jsem začala. Mohu Vám jen  doporučit, najděte v sobě odvahu a vůli, pusťte se do toho. Výsledky stojí za to a když vydržíte, budou trvalé.


Autor:
čtenářka Eva

Foto:
www.heartbeijing.com
www.localwin.com

 

Přečtěte si také
Komentáře k článku
Nick :
Nadpis :
Text :
Pět plus pět je :
Výsledek napište slovy!
Nejnovější fotografie
mt_008
Galerie : Bojové sporty
Vloženo : 28.11.2010
Heroes Gate_25
Galerie : Heroes Gate
Vloženo : 01.06.2010
Olympic Star - Lindsey Vonn
Galerie : Sexy models
Vloženo : 23.02.2010
Megan Fox 06
Galerie : Sexy models
Vloženo : 23.06.2009
Hidetada Yamagishi 03
Galerie : Kulturisti
Vloženo : 03.05.2009
Heather Mae French 03
Galerie : Fitness & Figure
Vloženo : 03.05.2009

Valid HTML 4.01 Transitional

TOPlist

optimalizace PageRank.cz

Massbuilder.eu ©2007, ISSN 1803-0483, Podmínky serveru
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu redakce zakázáno.