VYHLEDÁVÁNÍ
Právě se nacházíte :

Vedlejší účinky anabolických steroidů – I.díl
Zakázané látky | 14.12.2008 21:54:44 | redakce | zobrazeno : 4862x | komentáře : 0

V této části článku o vedlejších účincích anabolických steroidů si povíme něco více o jejich vlivu na přirozenou produkci testosteronu, na játra a na zadržování vody v těle....

Vliv na přirozenou produkci testosteronu 

Při užívání anabolicko-androgenních steroidů často dochází k potlačení funkce tvorby semene. Výsledkem proto často bývá redukce tvorby testosteronů, nezřídka může dojít i k atrofii varlat. Míra nebo rozsah poškození se odvíjí od velikosti dávkování a délky užívání.

Při počátečním užívání vzrůstá touha po sexu a během cyklu se může postupně snižovat až na bod mrazu. Proto je po steroidovém cyklu často užíván stimulační preparát HCG, který má schopnost obnovit přirozenou tvorbu vlastního testosteronu a  semene.

Toxické vedlejší účinky

Při nadměrném užívání působí steroidy na lidský organismus toxicky. Při orální nebo injekční aplikaci nastává fáze, kdy daná látka musí projít přes játra, která se snaží minimalizovat přísun škodlivých látek do krve. Díky této fázi jsou játra nejvíce vystavena riziku poškození, které se projevuje poruchami jejich činnosti, ucpáváním žlučových cest počínaje a rakovinou jater konče. Nejen játra, ale i další vnitřní orgány, jsou vystaveny velkému riziku poškození. Poslední zpráva, která nepotěší dřívější konzumenty steroidů je, že se nevylučují zdravotní následky i dlouho po ukončení užívání steroidů.

Zadržování vody a soli 

Převážná většina steroidů způsobuje ve větší, či menší míře poruchy hospodaření s vodou a elektrolyty v těle, jejichž  následkem je zvýšené hromadění vody a sodíku. Navenek se to projevuje zalitím celého těla, nejvíce pak opuchnutím obličeje a krku.

Většině dopujícím silné zavodňování vyhovuje, protože zvětšuje objem svalstva a zároveň dodává větší sílu a zamezuje bolestem šlach a kloubů při extrémním zatížení.

Vážné vedlejší účinky nastávají při nadměrném uskladňování tekutin v krvi. Srdce a krevní řečiště je zatěžováno nadměrným množstvím tekutin, což se většinou projevuje vysokým krevním tlakem, který při cvičení stoupá do extrémně vysokých hodnot, což se může podepsat na zdraví dopujícího sportovce.

 

 

Přečtěte si také
Komentáře k článku
Nick :
Nadpis :
Text :
Pět plus pět je :
Výsledek napište slovy!
Nejnovější fotografie
mt_008
Galerie : Bojové sporty
Vloženo : 28.11.2010
Heroes Gate_25
Galerie : Heroes Gate
Vloženo : 01.06.2010
Olympic Star - Lindsey Vonn
Galerie : Sexy models
Vloženo : 23.02.2010
Megan Fox 06
Galerie : Sexy models
Vloženo : 23.06.2009
Hidetada Yamagishi 03
Galerie : Kulturisti
Vloženo : 03.05.2009
Heather Mae French 03
Galerie : Fitness & Figure
Vloženo : 03.05.2009

Valid HTML 4.01 Transitional

TOPlist

optimalizace PageRank.cz

Massbuilder.eu ©2007, ISSN 1803-0483, Podmínky serveru
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu redakce zakázáno.