VYHLEDÁVÁNÍ
Právě se nacházíte :

Urychlovače a zpomalovače metabolismu
Ladies only | 23.05.2009 21:05:14 | redakce | zobrazeno : 8913x | komentáře : 0

Pokud chce většina z nás zhubnout, sníží příjem kalorií, nebo začne více cvičit, ale co dělat, když naše zaručené triky přestanou fungovat? Ručička na váze se najednou zastaví a dál to nejde? Víte, že můžete zhubnout, aniž byste drželi drastické diety? Stačí si jen „nakopnout“ metabolismus a můžete spálit více kalorií, ztratit tuk, získat energii a cítit se a vypadat mladší.

Urychlovače metabolismu
Usrkávání zeleného čaje
Podle švýcarské studie, muži, kteří popíjeli zelený čaj 3x denně s jídly, spálili více kalorií během následujících 24 hodin, než ti, kteří užívali kofeinové pilulky. Výzkumní pracovníci se domnívají, že flavonoidy v čaji byly odpovědné za zrychlení metabolismu.

Vrhněte se do pořádného cardia
Váš metabolismus může zůstat zrychlený až pětkrát déle po důrazném aerobním cvičení, než po snadném.

Jezte málo a často

Také se vám stává, že nemáte čas na oběd, když jste zaneprázdněni s dětmi nebo prací? Balte si zdravé svačinky do auta i do kanceláře (např. mandle, jablka, jogurt,...) Pomůže vám to jak psychologicky, tak fyzicky. Co se týče psychologického hlediska, tak vás malé svačiny ochrání před špatným výběrem potravin, který je snadné udělat, když máte hlad. Pravidelná konzumace (každé 2-4 hodiny) malých jídel vám pomůže udržovat krevní cukr a také může pomoci udržovat rychlý metabolismus.

Dejte si šálek kávy

Výše kofeinu (asi 135mg) v 250ml kávy stačí ke zvýšení metabolismu na více než 2 hodiny. Pití kávy před cvičením vás může hodně „nakopnout“. Kofein totiž pomáhá tuk, který je uložen v těle, přeměnit na energii (Pokud máte vysoký krevní tlak, vyhněte se konzumaci kávy před fyzickým výkonem)

Zpomalovače metabolismu
Nízký kalorický příjem
Pokud svůj organismus „okradete“ o kalorie, které potřebuje, vrátí vám to v podobě zpomaleného metabolismu. Díky tomuto jevu může lidský organismus vydržet déle bez jídla. To by vám pomohlo v případě ztroskotání na pustém ostrově, ale v běžném životě se vám to vrátí v podobě jo-jo efektu.

Vynechat snídani

Nejíst snídaně může způsobit, že se vaše tzv. resting metabolic rate (klidová míra metabolismu) zpomalí přibližně o 5%. I takto malý pokles může způsobit, že v průběhu 1 roku můžete na váze nabrat až 5kg!!

Extrémní stres
Pokud je vaše tělo vystaveno nadměrnému stresu, nadledvina vylučuje stresový hormon kortizol, který zvyšuje vaši chuť k jídlu, a také stimuluje vaše tělo k uvolnění insulinu, který pomáhá k ukládání tuků.

Zanedbávání silového tréninku

Pamatujte si, že při hubnutí můžete také ztratit svaly, což vede ke zpomalení metabolismu. Pokud se tedy vrhnete do hubnutí, je nejlepší kombinace aerobního a silového tréninku, čímž ztratíte tuky a posílíte svaly.


Foto:
www.hyatt.comKomentáře k článku
Nick :
Nadpis :
Text :
Pět plus pět je :
Výsledek napište slovy!
Nejnovější fotografie
mt_008
Galerie : Bojové sporty
Vloženo : 28.11.2010
Heroes Gate_25
Galerie : Heroes Gate
Vloženo : 01.06.2010
Olympic Star - Lindsey Vonn
Galerie : Sexy models
Vloženo : 23.02.2010
Megan Fox 06
Galerie : Sexy models
Vloženo : 23.06.2009
Hidetada Yamagishi 03
Galerie : Kulturisti
Vloženo : 03.05.2009
Heather Mae French 03
Galerie : Fitness & Figure
Vloženo : 03.05.2009

Valid HTML 4.01 Transitional

TOPlist

optimalizace PageRank.cz

Massbuilder.eu ©2007, ISSN 1803-0483, Podmínky serveru
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu redakce zakázáno.