VYHLEDÁVÁNÍ
Právě se nacházíte :

Desatero správné výživy
Ladies only | 18.07.2009 18:20:47 | redakce | zobrazeno : 4876x | komentáře : 0

Připravili jsme pro vás deset hlavních bodů, kterých byste se měla držet, pokud chcete zlepšit výsledky svého snažení při snižování váhy a pokud se chcete cítit lépe.

1)    Správné načasování: pravidelný příjem potravy po 2-3 hodinách. Pokud se tohoto pravidla nebudete držet hrozí vám, že po dni hladovění vyčistíte doma celou ledničku.

2)    Strava po celý den: skladba jídel během dne (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře). Souvisí s pravidlem č.1. Držet se tohoto pravidla je opravdu důležité. Snažte se jíst malé porce, vždyť za tři hodiny vás čeká další jídlo ;).

3)    Tuky a sacharidy: vyhýbat se potravinám s vysokým obsahem tuku a „nulovým“ sacharidům. Raději konzumujte „složité“ sacharidy, které se vstřebávají poměrně dlouho, udržují stálou hladinu krevního cukru a obsahují dostatek vlákniny, proto nás mnohem lépe zasytí a snižují pravděpodobnost vzniku hladu.

4)    Voda zdroj energie: dostatečný příjem tekutin během dne (2-3 litry denně dle ročního období a vynaložené námahy)


5)    Inzulín a naše tělo: Tělo ho začne vyplavovat ve chvíli, kdy se zvýší hladina cukru v krvi. Funkcí inzulínu je hladinu cukru v krvi snížit.

6)    Vitaminy a minerály: bez správného složení a pestrosti stravy nebude naše tělo správně fungovat

7)    Kofein vs. tein: Kofein nejvíce přijímáme v kávě jako dobrý energetický stimulant. Tein je v hojné míře též používán jako energetický stimulant. Kofein má rychlejší účinek, ale zato o hodně kratší působení oproti teinu. Proto si dejte radši zelený čaj, než černou kávu.

8)    Nenechávejte své tělo hladovět:  90 % populace žije v podvýživě díky dnešnímu uspěchanému životnímu stylu. Hladovění může způsobit nadměrný pokles hladiny cukru v krvi. To způsobuje hypoglykémii, která je doprovázena nepříjemnými pocity podrážděnosti, nervozity, pocitem „vlčího“ hladu, bolestmi hlavy a vede ke konzumaci většinou sladkého, které nás sice těchto nepříjemných pocitů téměř ihned zbaví, ale opět rozhoupe výkyvy cukru v krvi.

9)    Obezita: není vždy známkou přejídání, ale mnohdy je způsobena hladověním. Často se tak děje během náročného pracovního dne.

10)     Zdravý životní styl nám umožňuje: předcházení různým nemocem a bolestem, špatným psychickým stavům, ochabnutí svalové hmoty. Zdravý životní styl má vliv na fyzickou kondici, dobrou duševní pohodu a pozitivní pohled na svět.Foto:
www.graphics.iparenting.com
acaiberrysite.comKomentáře k článku
Nick :
Nadpis :
Text :
Pět plus pět je :
Výsledek napište slovy!
Nejnovější fotografie
mt_008
Galerie : Bojové sporty
Vloženo : 28.11.2010
Heroes Gate_25
Galerie : Heroes Gate
Vloženo : 01.06.2010
Olympic Star - Lindsey Vonn
Galerie : Sexy models
Vloženo : 23.02.2010
Megan Fox 06
Galerie : Sexy models
Vloženo : 23.06.2009
Hidetada Yamagishi 03
Galerie : Kulturisti
Vloženo : 03.05.2009
Heather Mae French 03
Galerie : Fitness & Figure
Vloženo : 03.05.2009

Valid HTML 4.01 Transitional

TOPlist

optimalizace PageRank.cz

Massbuilder.eu ©2007, ISSN 1803-0483, Podmínky serveru
Publikování nebo další šíření obsahu těchto stránek je bez písemného souhlasu redakce zakázáno.